آزمون روانشناسی - آزمون هوش (سوال هوش تصویری) - آزمون شخصیت شناسی

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما


جهت سفارش تبلیغات با شماره در تماس باشید (ماهانه تنها....... تومان با بازدهی عالی)

ثبت تبلیغات لینکی در سایت تنها با ...... تومان در ماه


سوالات تست روانشناسی استاندارد
عضویت در گروه ها و دسته های مختلف می تواند بر شانس افراد در پاسخگویی صحیح به سوالات آزمون روانشناسی تاثیر بگذارد، به این معنا که ممکن است افراد مذکر و مونث در پاسگویی صحیح به سوالات آزمون شانس برابری نداشته باشند. مسئله دیگر در ارتباط با تست روانشناسی این است که غالبا تست های روانشناسی بسته به کشور و فرهنگ های مختلف متفاوت هستند و به هنگام انجام یا برگزاری تست ها باید به این مسئله نیز توجه داشت.

برای نمونه اگر یک تست روانشناسی در یک کشور برای نمونه انگلستان برای همه افراد شرکت کننده به یک صورت است و مثلا مرد یا زن بودن شرکت کننده تاثیر در نتیجه آزمون ندارد، نمی توان نتیجه گیری کرد که اگر این تست روانشناسی در یک کشور دیگر مثلا ژاپن برگزار شود باز هم تفاوتی بین مردان و زنان در نحوه پاسخگویی به سوالات وجود نخواهد داشت.

ادامه این متن در «تست روانشناسی آنلاین» قابل مشاهده است.

منبع: ویکی پدیا

------------------------------------------------------------------------------

نمونه سوالات تست هوش
اگر شما تا کنون تست هوش یا آزمون آی کیو نداده اید برای آشنایی شما با نوع سوالات تست هوش در ادامه چند سوال نمونه ای که بسیار شبیه به سوالات آزمون های استاندارد هوش و محاسبه آی کیو هستند، ذکر گردیده است تا اگر قصد دارید به علل مختلف در آینده تست بدهید شناخت کلی با نوع سوالات داشته باشید و نیز اگر کودک شما می خواهد در مدرسه تست هوش بدهد یا در آزمون ورودی مدارس استعدادهای درخشان شرکت نماید، بتوانید به او برای موفقیت در آزمون کمک کنید.

برای مشاهده متن کامل می توانید به مقاله «تست هوش آنلاین» مراجعه نمایید.

------------------------------------------------------------------------------

انواع تست شخصیت
انواع مختلفی از تست شخصیت وجود دارد. رایج ترین نوع تست شخصیت، آزمونی است که در آن تعدادی سوال در اختیار فرد قرار می گیرد و شخص شرکت کننده بر اساس آنکه عبارت بیان شده در تست تا چیز میزان نشان دهنده ویژگی های شخصیتی وی است به آن سوال امتیازی می دهد یا میزان موافقت یا مخالفت خود را با آن مسئله بیان می کند و گزینه ها به صورت: کاملا موفقم، موفقم، نظری ندارد، مخالفم و کاملا مخالفم می باشد
.

در تست شخصیت معمول برای هر پرسش از واژه سوال استفاده نمی شود بلکه به هر پرسش یک آیتم(مورد) گفته می شود مثلا گفته می شود که فرد با آیتم شماره 17 مخالف است و با آیتم شماره 33 موافق است علت این امر آن است که بسیاری از سوالات تست شخصیت سوال نیستند بلکه عبارتی هستند که فرد نظر خود را ائم از اینکه موافق یا مخالف باشد نسبت به آن بیان می دارد.

شما می توانید برای مطالعه ادامه این متن به «تست شخصیت» مراجعه نمایید.

منبع: دانشنامه ویکی پدیا


مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

عکس آقای خامنه ای

آخرین جستجو ها

برای ورود به کانال الگرام ما کلیک کنید